4. dzień Grand Prix Komeda (FOTORELACJA)

ZOFIA MORUŚ, MARTA KONDEJ, FILIP GIELDON, MARCIN SUCHARSKI, MAGDALENA ŻAK, MARCIN MACUK – goście 4. dnia GRAND PRIX KOMEDA

Od środy, 1 czerwca, zaczęły być wyświetlane filmy biorące udział w konkursie Grand Prix Komeda na Najlepszą Muzykę w Polskim Filmie Fabularnym, a także walczące o Nagrodę Publiczności. Przypomnijmy, w konkursie bierze udział siedem obrazów. Jako pierwszy został wyświetlony film Mosquito State” z muzyką Cezarego Skubiszewskiego, a w reżyserii Filipa Jana Rymszy. Z publicznością natomiast spotkała się reżyserka dźwięku Zofia Moruś. – Mój zawód jest bardzo różnorodny. Przy tym filmie kreowałam wręcz masę dźwięków – mówiła w rozmowie z Ewą Smolińską.

Druga projekcja tego dnia to film „Magdalena”. Do Ostrowa przyjechali autorzy muzyki Marcin Sucharski i Marta Kondej, reżyser Filip Gieldon oraz aktorka, grającą główną rolę

Magdalena Żak. – Muzyka w tym filmie miała stworzyć pewien nastrój, podkreślić stany emocjonalne – mówił Marcin Sucharski. Z kolei Marta Kondej zaznaczała: – Postanowiłam przekonać reżysera, że muzyki elektronicznej, klubowej brakuje w kinematografii.
Reżyser Filip Gieldon mówił o pomyśle na film, ale także o jego realizacji: – Obraz w tym filmie jest adekwatny do pokazanej w nim rzeczywistości. Gdyby był bardzo „wyczyszczony” wizualnie, dopieszczony wręcz, nie działałaby w ten sposób na widza.

Ostatni pokaz festiwalowej środy to „Jakoś to będzie” w reżyserii Sylwestra Jakimowa. O filmie mówił, pytany przez prowadzącego Krzysztofa Kwiatkowskiego, autor muzyki Marcin Macuk.

Relacja: Hanna Olejnik, zdjęcia: Andrzej Staszok

Skip to content