Debata filmowców

„Kompozytor też człowiek. Artysta  w nowych czasach” – to temat tegorocznej debaty, która odbędzie się ostatniego dnia Grand Prix Komeda. Zmierzą się z nim goście festiwalu, a rozmowę poprowadzi – tradycyjnie – Łukasz Maciejewski, dyrektor artystyczny wydarzenia.

 

Debata filmowców odbywa się od kilku lat, niezmiennie w ostatni dzień festiwalu. W przyjaznej atmosferze tematy dotyczące filmu i jego różnych aspektów podejmują goście obecni podczas Grand Prix Komeda. Rozmowom przysłuchują się widzowie, którzy także zabierają głos i mogą dzielić się opiniami. Dyskusja moderowana jest przez Łukasza Maciejewskiego, a podczas tegorocznej edycji wezmą w niej udział m.in. jurorzy konkursu Grand Prix Komeda: Tomasz Lach – przewodniczący, Dorota Miśkiewicz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Andrzej Pągowski i Aleksandra Popławska, a także inni obecni tego dnia w Ostrowie festiwalowi goście, by wymienić wybitnych kompozytorów muzyki filmowej Jerzego Satanowskiego i Henryka Kuźniaka.

Debata „Kompozytor też człowiek. Artysta  w nowych czasach” to jedna z imprez towarzyszących festiwalowi. A tych w programie nie brakuje, bowiem organizatorzy także stawiają na wydarzenia okołofilmowe. Jednym z nich będzie także wystawa „Jazzowo” prac Andrzeja Pągowskiego. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane m.in. prace do filmów, w których muzyka odgrywa ważną rolę jak choćby „Dziecko Rosemary”, „Kabaret”, „Fortepian” oraz plakaty do imprez muzycznych, które artysta od lat „obsługuje” swoim pracami: kultowy festiwal jazzowy Jazz Jamboree w Warszawie oraz inna jazzowa impreza z wieloletnimi tradycjami Warsaw Summer Jazz Days. Wernisaż wystawy z udziałem autora prac zaplanowany jest na wtorek, 13 czerwca, o godzinie 17, w Ostrowskim Centrum Kultury.

Filmowe tematy rozbrzmią też podczas trzech zaplanowanych przez organizatorów koncertów: „Kocham i nienawidzę” Małgorzaty Bogdańskiej i Marka Koterskiego, recitalu Justyny Szafran „Nie ma. Osiecka/Satanowski” i Bibobit/Osiecka „Co to za czas”.

O tym, co i kiedy będzie się działo w trakcie Grand Prix Komeda, informujemy szczegółowo na stronie www.grandprixkomeda.pl

 

 

Skip to content