KAYA KOŁODZIEJCZYK

Artystka, choreografka niezależna. Ma w swoim dorobku liczne prace autorskie, choreografie teatralne i filmowe oraz działania performatywne. Przez wiele lat tańczyła w Belgii w zespole Anny Teresy de Keersmaeker Rosas, obecnie występuje w spektaklach Mette Ingvartsen i Mai Kleczewskiej. Pracowała ze znakomitymi reżyserami na najważniejszych polskich scenach.

Kaya Kołodziejczyk jest autorką choreografii do filmów Agnieszki Smoczyńskiej („The Silent Twins”, „Fuga”, „Córki Dancingu”), Marty Karwowskiej („Fanfik”) oraz Marcina Wrony („Demon”).

Wraz z Aleksandrą Lembą zajmuje się koordynacją scen intymnych przy produkcjach filmowych, telewizyjnych i kampaniach społecznych.

Jako wykładowczyni tańca współczesnego i kompozycji współpracuje z IRCAM w Paryżu, Akademią Teatralną w Warszawie, frankfurckim Künstlerhaus Mousonturm.

Poza działalnością artystyczną Kaya angażuje się w projekty społeczne na rzecz dzieci i młodzieży. Wspiera organizacje pozarządowe, które walczą o równość społeczną bez względu na wiek, rasę, pochodzenie, status społeczny, stan zdrowia czy tożsamość płciową.

Jest absolwentką warszawskiej Szkoły Baletowej , P.A.R.T.S. w Brukseli oraz HfMDK we Frankfurcie nad Menem

Skip to content