Janusz Gajos na Grand Prix Komeda!

Aktor wybitny. Twórca zapadających w pamięć kreacji filmowych i teatralnych. Laureat wielu nagród. Janusz Gajos. Będzie on gościem specjalnym tegorocznego, 11. Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy w Ostrowie Wielkopolskim.

Janusz Gajos to jeden z najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. A do tego jednym z najpopularniejszych. Niemal każda jego rola, czy to teatralna, czy filmowa, zapada w pamięć widzów. I krytyków, czego dowodem jest kilkadziesiąt nagród indywidualnych. Karierę aktorską rozpoczął jeszcze przed ukończeniem łódzkiej szkoły filmowej. Grał u najważniejszych polskich reżyserów – filmowych i teatralnych. Stworzył wybitne i pamiętne kreacje w filmach m.in.: Jerzego Gruzy („Czterdziestolatek”), Stanisława Barei („Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”), Andrzeja Kondratiuka („Pełnia”), Andrzeja Wajdy („Człowiek z żelaza”), Ryszarda Bugajskiego („Przesłuchanie”, „Układ zamknięty”), Krzysztofa Zanussiego („Rok spokojnego słońca”), Władysława Pasikowskiego („Psy”), Krzysztof Kieślowskiego („Trzy kolory. Biały”), Jana Jakuba Kolskiego („Jasminum”), Małgorzaty Szumowskiej („Body/Ciało”), Filipa Bajona („Kamerdyner. Występował na deskach wielu teatrów.

Na ostrowskim festiwalu publiczność spotka się z Januszem Gajosem po projekcji filmu „Wygrany”. To obraz z 2011 roku w reżyserii Wiesława Saniewskiego. Janusz Gajos wcielił się w nim w postać Franka Goretzky`ego, byłego profesora matematyki, który marzy o powrocie do Ameryki. Prócz niego w filmie wystąpili m.in. Grażyna Barszczewska, Wojciech Pszoniak czy Marta Żmuda-Trzebiatowska.

Skip to content