Kto wybierze Laureata Grand Prix Komeda?

Festiwal do słuchania i oglądania. Podczas filmowego święta w Ostrowie Wielkopolskim, któremu patronuje Krzysztof Komeda, dorocznie rozstrzygany jest konkurs Grand Prix Komeda na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. W tym roku bierze w nim udział ośmioro kompozytorów.

W tym roku w jury konkursu Grand Prix Komeda na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym zasiądą: Tomasz Lach – przewodniczący jury, Magda Umer, Jan Młynarski, Bartosz Chajdecki i Jan Kanty Pawluśkiewicz. To oni wybiorą Laureata spośród twórców muzyki do siedmiu filmów. A w konkursie biorą udział:

– Auer – „Inni ludzie”, reż. Aleksandra Terpińska,

– Marcin Sucharski, Marta Kondej – „Magdalena”, reż. Filip Gieldon,

– Kamil Kryszak – „Piosenki o miłości”, reż. Tomasz Habowski,

– Krzysztof A. Janczak – „Sonata”, reż. Bartosz Blaschke,

– Marcin Macuk – „Jakoś to będzie”, reż. Sylwester Jakimow,

– Marcin Masecki – „Powrót do tamtych dni”, reż. Konrad Aksinowicz,

– Cezary Skubiszewski – „Mosquito State”, reż. Filip Jan Rymsza.

Wszystkie filmy zobaczymy podczas festiwalu. Werdykt jurorów poznamy tradycyjnie ostatniego dnia wydarzenia – w sobotę, 4 czerwca. Po ogłoszeniu decyzji jury zostaną wręczone także inne nagrody: Publiczności oraz Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości. Uroczysta gala to także koncert – w tym roku w Ostrowskim Centrum Kultury, siedzibie organizatora festiwalu, wystąpi Chopin University Big Band wraz z Dorotą Miśkiewicz, Danielą Berezą oraz Łukaszem Lipskim.

 

Skip to content