WIELKI FINAŁ – znamy laureatów

Sobotni wieczór – ostatni dzień festiwalu i wielki finał. Na deskach Ostrowskiego Centrum Kultury wręczono nagrody.

– Nagrodę Grand Prix Komeda za Najlepszą Muzykę w Polskim Filmie Fabularnym otrzymali: Marcin Macuk i Zuzanna Wrońska za muzykę do filmu „Silent Twins” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej

– Nagrodę Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości odebrał Jerzy Satanowski

– Nagrodę Publiczności otrzymał film „Johnny” w reż. Daniela Jaroszka i z muzyką Michała Kusha

Nagrodę Grand Prix Komeda odebrała Kaya Kołodziejczyk, autorka choreografii do filmu „Silent Twins”, a Nagrodę Publiczności odebrali: Michał Kush i Dawid Ogrodnik.

Laureatom gratulowali jurorzy: Tomasz Lach – przewodniczący jury, Jan Kanty Pawluśkiewicz – kompozytor muzyki filmowej i rozrywkowej, Dorota Miśkiewicz – wokalistka jazzowa, kompozytorka, autorka tekstów, Andrzej Pągowski – artysta plastyk, twórca plakatów i Aleksandra Popławska – aktorka i reżyserka teatralna. A także: prezydent miasta Beata Klimek, dyrektor festiwalu i Ostrowskiego Centrum Kultury Maria Szeląg i dyrektor artystyczny festiwalu Łukasz Maciejewski. Galę prowadziła Magdalena Miśka-Jackowska.

Po wręczeniu nagród odbył się koncert formacji Bibobit, która wystąpiła z projektem Osiecka/Co to za czas. Wraz z zespołem zagrała Elbląska Orkiestra Kameralna. Tego dnia w ramach festiwalu odbyły się także warsztaty dubbingowe, debata filmowców pod hasłem „Kompozytor też człowiek. Artysta w nowych czasach”, a na cześć kompozytora Jerzego Satanowskiego, który w Ostrowie odebrał Nagrodę Grand Prix Komeda za Całokształt Twórczości wydano uroczysty obiad.

tekst: Hanna Olejnik, fot. Andrzej Staszok

Skip to content