13. Grand Prix Komeda – dzień czwarty

Za nami festiwalowy czwartek. Otworzył go film „Moje stare” w reż. Nataszy Parzymies, po którym publiczność spotkała się z Dorotą Stalińską. Następny festiwalowy obraz, także wyświetlany w ramach pokazów specjalnych, to krótkometrażowy film Agnieszki Smoczyńskiej „Aria Diva”, a o udziale w nim opowiadały Ewie Smolińskiej odtwórczynie głównych ról: Katarzyna Figura i Gabriela Muskała.

Kolejne dwa seanse to już filmy konkursowe. Pierwszy z nich to „Błazny” – reżyserski debiut Gabrieli Muskały, do którego muzykę napisał Zbigniew Zamachowski. – Muzyka w moim życiu istniała od zawsze. Zetknąłem się z nią w wieku 4,5 lat, grałem na uroczystościach rodzinnych, a potem komponowałem dla wielu kolegów i koleżanek z wydziału reżyserii w szkole filmowej – mówił Zbigniew Zamachowski.

Kto lepiej może wypełnić ten film („Błazny” – przyp.) muzyką jak nie aktor – dodawała z kolei Gabriela Muskała.

Tych dwoje doskonale znanych twórców było bohaterami spotkania po filmie. Z publicznością spotkali się także wykonawcy głównych ról w „Błaznach”: Sebastian Dela, Szymon Kukla i Jan Łuć. Młodzi aktorzy mówili o tym, jak pracowali nad swoimi rolami z reżyserką – Gabrielą Muskałą.

Festiwalowa środa zakończyła się projekcją filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta i z muzyką Radzimira Dębskiego pt. „Kobieta z…”,  o roli w którym opowiedział Mateusz Więcławek.

Z kolei w plenerze – w Amfiteatrze Miejskim – odbył się koncert Andrzej Gondek Trio.

Fot. Andrzej Staszok

 

Skip to content