ANDRZEJ GONDEK TRIO

Andrzej Gondek Trio tworzą wyjątkowi muzycy – mistrzowie swoich instrumentów, którzy z inicjatywy gitarzysty i lidera – właśnie Andrzeja Gondka zawiązali trio i zaczęli grać w większości autorski materiał jazzowy z dużymi wpływami bluesa, funku, rocka and rock’n’rolla. Andrzej Godnek jest laureatem narody Fryderyk 2023 w kategorii Fonograficzny Debiut Jazz, za płytę „MAZE” nagraną w tym właśnie trio.

 

Skład zespołu:

  • Andrzej Gondek – gitara elektryczna
  • Sławomir Kurkiewicz – gitara basowa
  • Sebastian Kuchczyński – perkusja

Andrzej Gondek – gitarzysta, kompozytor poruszający się swobodnie w różnych gatunkach muzycznych jazz, blues, rock, pop. Jego oryginalne i osobiste brzmienie cechuje duża dynamika, drapieżność, a jednocześnie wrażliwość. Wielokrotnie zapraszany do współpracy z czołówką polskich i zagranicznych muzyków jazzowych. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Koncertował na festiwalach w Polsce i w Europie, jako sideman pojawia się na ponad 20 płytach studyjnych i live w towarzystwie czołowych polskich i zagranicznych muzyków.

 

O płycie „MAZE”

Jak mówi lider projektu Andrzej Gondek, płyta „MAZE” – czyli labirynt, jest pewnym zwieńczeniem mojej dotychczasowej drogi artystycznej jako muzyka – gitarzysty. Odkąd pamiętam, próbowałem grać swoje kompozycje autorskie i najczęściej właśnie w formule trio, której jestem wielkim fanem. Zawsze podobały mi się tria pianistyczne czy saksofonowe i oczywiście gitarowe, tzw. power trio.

Jeżeli chodzi o skład, to każdy z nas porusza się w różnych stylistykach, niemniej jednak, ważne jest dla mnie to, że wszyscy mamy jazzowy background. To stwarza między nami swoistą nić porozumienia i dzięki temu możemy naturalnie i swobodnie budować kolektywne improwizacje, w których znajduje się dużo elementów transowych, a nawet free. Z pewnością ciekawym urozmaiceniem są utwory, w których gościnnie pojawia się Paweł Tomaszewski na organach Hammond, Rhodes oraz na innych instrumentach klawiszowych.

 

 

 

 

Skip to content