ANTONI KOMASA-ŁAZARKIEWICZ

 Kompozytor, producent muzyczny. Już w czasie studiów kompozytorskich na krakowskiej Akademii Muzycznej pisał muzykę filmową i teatralną, m.in. do spektakli Teatru Telewizji, reżyserowanych przez rodziców, Piotra i Magdalenę Łazarkiewicz, filmów studenckich i eksperymentalnych. Nawiązał też trwającą do dziś współpracę z młodym niemieckim reżyserem, Hansem Steinbichlerem.

Od 2007 r. mieszka i tworzy w Berlinie, komponując muzykę do filmów niemieckich (m.in. „Jäger des Augenblicks”, „Das Ende der Geduld”, „Die Zweite Frau”). Za kompozycję do „Winterreise” Hansa Steinbichlera dostał w Paryżu European Film Music Trophy w kategorii Young Talent (2008).

Pracuje z Agnieszką Holland przy jej kolejnych filmach: „Janosik. Prawdziwa historia”, „W ciemności”, „Gorejący krzew”. Za tę ostatnią kompozycję dostał Nagrodę Czeskich Krytyków Filmowych i Czeskiego Lwa (2014).

Od 2014 r. reprezentuje go agencja Air Edel (Londyn).

Z żoną, Mary Komasa, współpracuje przy jej projekcie fonograficznym. Jego ostatnie ważniejsze prace to kompozycje do: „Miasta 44” Jana Komasy (2014) i do „Performera” Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy (2015).

Skip to content