BARTOSZ CHAJDECKI

Kompozytor muzyki filmowej i serialowej. Urodzony się w 1980 r. w Krakowie zaczął komponować w wieku 12 lat. Cztery lata później współpracował już z krakowskim Teatrem Akne, m.in. przy spektaklu „A Little Requiem for Kantor”, który był wystawiany w: Anglii, Niemczech, Francji, Brazylii. Otrzymał za niego nagrodę Fringe First na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Edynburgu. Pracował m.in. dla: Yale School of Drama, New York School of Visual Arts i Teatru Samuela Becketta w Londynie. W 2004 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie.

Kompozytor muzyki do filmów fabularnych (m.in.: „Bogowie”, „Mistrz”, „Najlepszy”, „Chce się żyć”, „Jestem mordercą”, „Moje córki krowy”, „Prosta historia o morderstwie”, „Baczyński”, „Zwierzęta”, „The Last Witness”, „Le temps d`Anna”) i seriali (m.in.: „Kruk”, „Behawiorysta”, „Chyłka”, „Misja Afganistan”, „Wotum nieufności”, „Belle Epoque”, „Wojenne dziewczyny”, „Ziuk. Młody Piłsudski”, „Czas honoru”) oraz muzyki do gry „Space Tail”.

Nominowany za muzykę do serialu „Czas honoru” do nagrody International Film Music Critics Association – IFMCA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej). Laureat Transatlantyk Oceans Award przyznanej przez kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, nagrody specjalnej „Bo wARTo” w ramach MocArtów RMF Classic oraz nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku za muzykę do serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Zdobywca Grand Prix Komeda za muzykę do filmu „Mistrz” oraz nominowany do nagrody World Soundtrack Public Choice Award za ten film.

W 2023 r. w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostały

pokazane premierowo dwa najnowsze filmy z muzyką Bartosza Chajdeckiego: „Różyczka 2” i „Święto ognia”. Niebawem zadebiutuje także drugi sezon norweskiego przeboju „Furia” z jego muzyką.

Skip to content