Urodzony w 1990 r. w Ostrowie Wielkopolskim. Dziennikarz i dramatopisarz. Współpracował z takimi magazynami jak m.in.: „Polityka”, „Newsweek”, „Newsweek Historia”, „Więź”, „Ruch Muzyczny”, „Elle Man”, „KMAG”, kwartalnik żydowski „Chidusz” czy dwumiesięcznik włosko-polski „Gazzetta Italia”. Autor ponad stu rozmów, przeprowadzonych z najważniejszymi postaciami polskiej kultury i sztuki m.in.: Agnieszką Holland, Tomaszem Stańko, Andrzejem Sewerynem, Andrzejem Stasiukiem, Izabelą Cywińską, Gołdą Tencer, Jerzym Hoffmanem, Krzysztofem Zanussim czy Janem A. P. Kaczmarkiem. W 2014 r. jeden z trzech finalistów konkursu „Metafory Rzeczywistości” na sztukę teatralną Teatru Polskiego w Poznaniu. W 2016 roku w stołecznym Teatrze Dramatycznym wystawione zostały jego trzy jednoaktówki pod wspólnym tytułem „Coming Out” w reżyserii Aleksandry Popławskiej. W 2021 roku w koprodukcji Teatru Studio i Muzeum Powstania Warszawskiego zrealizowany został tekst jego sztuki „Nazywam się Tamara Biakow i jestem legendą” w reżyserii i wykonaniu Ewy Błaszczyk. Książka „Michaś. Rozmowy z Michałem Ubraniakiem” jest jego debiutem.
Fot.: Dawid Grzelak
O książce:
„Michaś. Rozmowy z Michałem Urbaniakiem” to wywiad rzeka z legendą jazzu, człowiekiem, który w swojej dziedzinie osiągnął najwyższe szczyty pozostając przy tym człowiekiem. Zapis rozmów z muzykiem, które przeprowadził dziennikarz Jacek Górecki, w których dotyka się tak istotnych tematów dla Michała Urbaniaka jak: jazz, ojcostwo, miłość, pasja, polityka, Ameryka czy Polska.
Dla Michała Urbaniaka to pewnego rodzaju potrzeba rozliczenia się z przeszłością, by móc iść dalej. Dla Jacka Góreckiego to przede wszystkim potrzeba przybliżenia autorytetu i zaproszenie innych do długiej rozmowy przy stole o sprawach najważniejszych, sprowokowanie innych do tego, by rozmawiali. Książka dla wszystkich tych, którzy mają apetyt na więcej, nie tylko dla miłośników jazzu, ale i życia i odważnych niepoprawnych marzycieli.