KASIA ŁASKA

Aktorka dubbingowa i wokalistka, która zagrała  m. in. główną rolę w musicalu Miss Saigon (Kim), w Grease (Frenchy), Piotrusiu Panie (Dorosła Wendy). W tamtym czasie gościnnie zagrała również Marię w West Side Story w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu oraz Więźniarkę June w musicalu Chicago w warszawskim Teatrze Komedia. Po dłuższej przerwie w październiku 2017 roku powróciła do świata musicalu i obecnie można zobaczyć Kasię w legendarnym Les Miserables w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Przez ponad 20 lat użyczyła swojego głosu wielu postaciom z filmów, seriali animowanych oraz gier komputerowych jak np.: Mała Syrenka, Wielki powrót Piotrusia Pana, Koko Smoko, Kumple Z Dżungli, Pszczółka Maja: Miodowe Igrzyska, My Little Pony, WINX, Piękna oi Bestia, Sekretne życie zwierzaków domowych czy ostatnio Wyprawa Na Księżyc jako Bogini Księżyca Chang’e (Netflix) oraz Wróżka potrzebna od zaraz (Disney+) w roli Eleonor, League of Legends i Cyberpunk.

W nagrodzonym Oscarem oraz Złotym Globem filmie Disney’a Kraina Lodu zaśpiewała jako Elsa piosenkę Mam tę moc, która w wersji oryginalnej Let it go została nagrodzona Oscarem w kategorii „Najlepsza piosenka”. W rok po premierze filmu otrzymała Platynową Płytę za album w polskiej wersji językowej.

W 2019 roku powstała druga część przygód Elsy i jej siostry Anny. Film oraz piosenka Into the Unknown czyli Chcę uwierzyć snom były nominowane do nagród Bafta, Złotych Globów oraz Oscarów i to dzięki tej ostatniej nominacji miała zaszczyt wystąpić na scenie Oscarowej Gali w Hollywood w lutym 2020.

 

 

Skip to content